| Severin_Vlad_1912 a întrebat:

Cat castiga un Maistru militar in fortele navale?

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Funcţii corespunzătoare gradului de maistru militar principal,, plutonier adjutant principal / şef – 2018 - 2770 lei, 2019 – 3259 lei, 2020 – 3585 leu, 2021 – 3422 lei

| valentina2392 a răspuns:

Salut! Un MM castiga in jur de 30mil dar cu norma de hrana inclusa. Fara norma de hrana, undeva intre 20 si 25mil. Dar acum depinde unde vrei sa mergi, CT, BR sau Tl. Dar eu unu iti recomand sa dai la ofiteri! Ca si maistru trebuie sa fii tare la psihic si sa le suporti magariile. Oricum in armata e in floare pupincurismul. Deci cam trebuie sa uiti de caracter ca sa traiesti in armata!