| anonim_4396 a întrebat:

Cat de des trebuie sa mergi la medic pentru un control de rutina?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde de varsta si de problemele de sanatate pe care le ai. daca nu ai nici un fel de problema si esti tanar, o data pe an este suficient. daca esti varstnic sau ai o boala cronica, poti merge si lunar.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Legal ai dreptul la doua consultatii gratuite pe luna. Minim o data pe an este bine sa o faci. Cei cu probleme trebuie sa mearga lunar iar varstnicii macar o data la doua luni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu merg o data la 6 luni. Dar este bine macar o data la an chiar daca nu te omori cu sanatatea ta.

| MariaDN2002 a răspuns:

Cel putin o dată pe an

| Balan_Andrei_1994 a răspuns:

O data pe an e suficient, asta in cazul in care nu suferi de o anumita afectiune, caz in care trebuie mers mai des

| Andreea-Demetra_Nedelcu_1986 a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci de doua ori pe an : primavara-vara pentru analiza legate de dermatologie(piele) iar iarna pentru imunitate si lipsa de vitamine pe care o ai.
FUNDITA?