| AvalohAlyn a întrebat:

Cat de dificila sau grea este facultatea de drept?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca e sa o compar cu vreuna din facultatile tehnice(electronica/telecomunicatii, automatica/calculatoare, electrica etc.)as spune ca dreptul este o facultate "usoara"--- mai ales pentru cei care au "muschiul" memoriei bine dezvoltat!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea, ca unul care a facut-o (este drept ca in urma cu multi ani), este ca facultatea de drept este una medie. Daca vrei sa fii un jjurist bun este mult de invatat, dar se poate.