| Andreea9311 a întrebat:

Cat de repede pot invata franceza la nivel mediu, avansat. Eu am cateva cunostinte de franceza desi nu m-am pregatit niciodata si la scoala am invatat germana. Inteleg in mare parte ce mi se zice. Dar am rude in Belgia si avem oportunitatea sa studiez acolo pentru facultate. Problema e ca, cursurile sunt in franceza. Pot invata in 3-4 luni franceza binisor? daca lucrez intensiv?

2 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Da. ia o carte din aia` apprenez le francais` si studiaza.3 luni ajung

| RazzyFUnik a răspuns:

Da... se poate pentru nivel conversational chiar si intr-o luna... pentru nivel mediu spre avansat ar fi de ajuns 3 luni, daca vrei sa inveti cu adevarat