| anonim_4396 a întrebat:

Cat despre limba Malayalam din India, imi poate recomanda cineva filme, cântece sau documentare cu ea, locurile în care se vorbește, pentru a o descoperi mai îndeaproape?
Mulțumesc frumos!

3 răspunsuri:
| gogu220 a răspuns:

Dacă ne zici şi nouă o frază în limba de care vorbeşti poate ne dam seama care este.

| Delilahhh a răspuns (pentru gogu220):

Malayalam e o limba vorbită în sudul Indiei, in Kerala, Tamil...
Sa o vorbesc nu știu, dar mă gândesc că e foarte probabil sa fie cineva aici care sa fi auzit deja de ea, să o cunoasca, având în vedere că sunt peste 35 mil. de oameni care o vorbesc și unul din aceștia(fie simpli turiști, lingviști, cinemafili sau orice altceva), îmi va putea recomanda ceva, orice, care sa aibă legătură cu Malayalam.

| Catrice a răspuns (pentru gogu220):

ഇത് അജ്ഞാതമായ ഒരു പാഠമാണ്
it ajñātamāya oru pāṭhamāṇ