| anonim_4396 a întrebat:

Cat din ceea ce fac si ceea ce sunt e meritul meu sau darul lui D-zeu.
Cateva idei despre acest tip de eseu. Cred ca stiti deja premiul laughinglaughinglaughing

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga in traista". Ceea ce faci si ceea ce esti este meritul tau in mare parte. Dumnezeu iti poate da, dar daca esti putin orb si nu vezi sau nu stii sa apreciezi totul este in zadar. Trebuie sa profitam de fiecare sansa si sa nu lasam timpul sa treaca pe langa noi. Sa ne ajutam singuri, in primul rand.

1 răspuns:
| thealchemist a răspuns:

Meritul tau e cit de bine folosesti darul lui Dumnezeu.