| lorrena97 a întrebat:

Cate volume sunt din seria The vampires diaries?

Răspuns Câştigător
| Bibuu09 a răspuns:

3 răspunsuri:
| GiulianoSenior a răspuns:

Salut! In seria jurnalele vampirilor sunt 7 cărți. Pana acum nu au aparut decat primele 6: trezirea, lupta, furia, reuniunea, (și urmatoarele 3 din seria întoarcerea): căderea noptii, suflete-umbra si ce-a de-a 3-a(a 7-a) a carei nume nu il cunosc.
de asemenea mai sunt suplimente ale acestor carti la revista Bravo (a apărut cartea a 2-a pe 21 iunie iar prima prin mai).
Sper ca te-am ajutat. Aștept funda și vot te rog.

| AnnaElena a răspuns:

Sunt 4 volume. Le poti gasi la chioscuri. Primul a aparut deja. Cele 4 se numesc:
1. Trezirea
2. Lupta
3. Furia
4. Reuniunea
1 a aparut deja, 2 apare pe 24.01, 3 pe 31.01 si 4 pe 07.02

Funda? puppy dog eyes

| L0st24indreams a răspuns:

De fapt sunt 10 happy