| anonim_4396 a întrebat:

Cati ml de lapte trebuie sa manance un nou nascut maine face o luna de zile

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exact atit timp cit ii este foame

leonardk
| leonardk a răspuns:

Nu este o regula stricta. La varsta asta un bebe mananca cca 70-100 ml la o masa.Mananca in general pana se satura. Daca i-ar fi foame cu siguranta ar protesta.

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Un bebe cam la o luna ar trebui sa pape pana in 90 ml de lapte. Acum depinde si in ce circumstante este nascut :daca e nascut la termen, cate kg a avut la nastere, daca este sanatos, cati cm are. Daca este fetita(nu e regula)ar putea sa manance mai putin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Regula este un biberon de lapte la o masă, pe care o poți completa cu una de ceai dacă nu s-a săturat.
În medie 80-100 ml/masă.
Pa, pa.

| claudya a răspuns:

Depinde de copil si de stomacelul lui... fii linstita ca mananca atat cat ii trebuie...si cand ii trebuie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate tin minte formula de calcul pe care am vazut-o pe o cutie de lapte praf(nu ii dau numle sa nu fac reclama laughing
150-170 ml ori greutatea in kilograme impartit la cate mese mananca pe zi
adica: 160ml * 4. 5kg / 6mese = 120ml la o masa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cat mananca un bebe de 9 zile

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

100ml

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vai a mea mananca si 150 cateodata dar de cele mai multe ori 120ml.Medicul a spus sa nu manance mai mult de 750 ml pe zi.