| mitzamihai a întrebat:

Cati oameni sunt pe planeta? funda

Răspuns Câştigător
| Nowingsangel a răspuns:

In jur de 7 miliarde

7 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Uite pentru o data viitoare, cand doresti sa aflii, cam "fix"
http://www.worldometers.info/world-population/

| OnuOnulică a răspuns:

Peste 7 miliarde de oameni.

| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
Suntem aproximativ 7 miliarde de oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In 2005 erau 6, 688 Miliarde de oameni pe planeta. Se prezice ca in 2025 vor fi 8, 004 miliarde iar pana in 2040 se zice ca numarul va ajunge la 10.9 miliarde de oameni.

O zi frumoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreo 2-3 pe-acolo.

| Perfectshoter a răspuns:

Pe planeta noastră trăiesc 7 miliarde de oameni, iar la fiecare cinci zile se nasc încă un milion. În prezent, populația globului este de 10 ori mai mare decât acum 400 de ani. Explozia demografică a avut loc datorită îmbunătățirii standardelor de trai și medicale, ceea ce a permis oamenilor să trăiască mai mult decât în secolele anterioare. În același timp, rata nașterilor - numărul de nou-născuți din fiecare familie - staționează la un nivel ridicat în multe zone ale globului. Până când această rată va scădea semnificativ, populația lumii va continua să crească, putând ajunge în anul 2050 la circa 10, 5 mld. loc.

| Ionut4895 a răspuns: