| Awkesna a întrebat:

Ce a fost prima data oul sau gaina?

Răspuns Câştigător
| EuSiCuMine a răspuns:

Gaina!
Dumnezeu a dat cate un animal pe Pamant, asa cum a dat viata lu Adam si Eva. Pe ei nu i-a facut bebelusi sau copii, i-a facut oameni maturi. Asa si la animale, nu a dat ou, a dat viata direct gainii.
Te-am :*

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca a fost gaina.

| florina_8116 a răspuns:

Oul, cred eu pentru ca din ou iese puiul si abia apoi se transforma in gaina.

| florina_8116 a răspuns:

Oul pentru ca din ou ia nastere puiul, care se transforma in gaina

| Gică1122 a răspuns:

Si eu am cautat raspunsul la aceasta intrebare si m-am informat putin de pe net.si l-am intrebat si pe proful meu de biologie. el a incercat sa imi explice dar nu prea inteleg ce spunea :-s asa ca amcautat pe net si am gasit asta : Cheia la aceasta intrebare este faptul ca materialul genteic la aniamle nu se schimba.Prin urmare gaina trebuia sa existe ca embrion in ou.
Profesorul John Brooksfiels, de la Universitatea Nottingham, a ajuns la
concluzia ca din aceasta cauza organismul viu din coaja ar avea acelasi DNA ca si gaina in care s-a transfomrat.De accea primul lucru viu, care face parte din specia gainilor este oul.

Concluzia este ca mai intai a fost oul si apoi gaina.

| dollydee a răspuns:

Gaina...

| B3bytzaa a răspuns:

Gripa aviaralaughing...hee hee

| GangstaLuv a răspuns:

Embrionul

| Deeadedea a răspuns:

Oul

| EpicName a răspuns:

Nu nu, prima a fost vacuta milka:p

| Larysa13 a răspuns:

Cred ca prima data a fost gainabig grin

| Awkesna explică:

Eu zic ca gaina.winking

| elena a răspuns:

Cristofor Columb.

| yoo23 a răspuns:

Cum au aparut atatea specii de animale, asa a aparut si gaina.
Deci dupa pararea mea, gaina a fost prima.

| Bia_3953 a răspuns:

Parerea mea este ca gainatongue

| xXSpikeXx a răspuns:

Oul! el s-a format dintr-o molecula foparte mica a luat forma si a iesit gaina