| Lorena_Andra_1996 a întrebat:

Ce a insemnat comunismul pentru voi?

3 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Nu am prins suficient din el incat sa insemne mare lucru pentru mine. Tot timpul m-am gandit la el ca la un experiment esuat. Iar mai tarziu am inceput sa aflu ca nu toate tarile au scapat de el inca, din pacate. Cel mai tragic exemplu este cel al Coreei de Nord, o tara care datorita comunismului a ajuns una dintre cele mai sarace, corupte, dictatoriale si absurde tari din lume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stabilitate, economie, siguranta, bunastare si altele la fel.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Nu stiu. Nu l-am prins, dar din auzite, am inteles ca nu exista om care sa nu aiba serviciu, Romania exporta foarte multe produse, era mai putina poluare pentru ca existau asa-numitele restrictii de circulatie, cu sot si fara sot. Probabil or mai fi, dar nu le stiu eu.