| bogdan72 a întrebat:

Ce bibliografie imi recomandati pentru olimpiada de istorie clasa a X-a?
Ma refer atat la carti de specialitate, cat si la manuale (pentru ca intru a X-a abia la anul, si vreau sa imi cumpar cartile necesare sa ma pun pe treaba inca de pe acum).
Astept mai multe propuneri, vreau atat ceva bine structurat si usor de inteles (pentru ca nu voi avea un profesor sa imi predea), dar si carti cu un volum bogat de informatii (adevarul e ca da bine sa vada comisiile ca stii detalii).
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| bogdan72 explică:

Ok, multumesc de raspuns, cu siguranta ma voi baza pe manuale, dar as vrea si o recomandare in literatura de specialitate.

| Niki9 a răspuns:

Cel mai bine este sa inveti foarte bine din cele 7 manuale de istorie folosite pentru predare in liceu(inclusiv citatele). Daca faci asta nu vei avea probleme si vei avea performante.
Succes!