| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti frumoase v-ati mai cumparat? Va cumparati cartile care apar impreuna cu ziarele? Merita cumparate?

11 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Majoritatea cartilor aparute cu Adevarul, le am demult. Am luat doar Pisica de Georges Simenon, pentru ca era singurul lui roman care imi lipsea. De cumparat...cumparam si eu, si fi-meu, aproape in fiecare saptamana. Saptamana trecuta am gasit cateva carti in limba franceza si am luat, ca mi-era dor sa mai citesc si altceva decat carti in lb. romana.

mira
| mira a răspuns:

Daca n-ai inca o biblioteca aproape toate cartile care apar impreuna cu ziarele merita sa fie cumparate.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Merita cumparate, eu le am in biblioteca personala pe majoritatea celor care apar, in editii mai vechi desigur.

| AvalohAlyn a răspuns:

Merita si la pret si la calitate si la continut.Parerea mea.Eu fac colectie de la cartile Adevarul si Jurnalul National si numai carti bune s-au dat pana acum.

| LuS[z] a răspuns:

Da chiar merita pentru ca nu mai gasesti oferte asa de bune. e foarte convenabilsa iei o carte cu 11 ron decat sa dai pe ia dublusau chiar triplu. ultima carte cumparat e ROMEO SI JULIETA

| ellene a răspuns:

Ultima carte cumparata e "Rascoala" de Liviu Rebreanu. Stiu ca merita happy

| kathessa a răspuns:

Da, cumpar ce apare cu ziarul. Si mai intru pe net si comand carti on line. Editura trei, de ex.Acum au o oferta, daca iei trei carti, cea mai ieftina dintre ele ti-o fac ei cadou. Si multe altele...

| darknet a răspuns:

Mi-am cumparat "De Veghe In Lanul de Secara" de J. D. Salinger de la o librarie din statiune, cand eram in vacanta. Super roman; merita citit mai ales in perioada liceului.

| zamfira a răspuns:

De curand am primit in dar cartea "Contact" de Carl Sagan. Cat despre cartile care se vand impreuna cu ziarele, mi se pare o idee buna. Toata adolescenta mea am cumparat carti si mi-am facut singura bibiloteca. Insa mi-a fost destul de dificil pentru ca nu stiam care carti sunt bune si care nu, iar banii erau mereu limitati. Asa ca intrebam in stanga si in dreapta,(nu aveam net, hehe) strangeam pareri despre carti (desi lumea din jurul meu nu prea obisnuia sa citeasca) si mi le planificam sa le cumpar. Ma gandesc ca daca ar fi exista posibilitatea sa cumpar impreuna cu ziarul, fara sa ma doara capul prea mult, sa am siguranta calitatii cartilor, mi-ar fi fost mult mai usor.Acum dupa ce am vazut colectia Adevarul mi-am dat seama ca mi-am facut-o singura (aproape, nu am chiar toate cartile). Pentru adolescenta este recomandata, zic. Pentru cititorii mai exerimentati exista colectia Cotidianul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Utima carte cumparata este Lorelei de Ionel Teodoreanu, inca nu am apucat sa o citesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Over 50