| Fizica a întrebat:

Ce carti mi-ati propune sa citesc pentru clasa a 8?

Răspuns Câştigător
| alexandraMD a răspuns:

Baltagul,Mandrie si prejudecata,Singur pe lume,Coliba unchiului Tomhappy, Morometii si volume de poezii ale lui Eminescu, Alecsandri

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sogunul de James Clavell -asta daca ai mult timp la dispozitie

Baltagul, Miorita, Mesterul Manole,
"Corbul" de Edgar Allan Poe
"Aventurile lui Arthur Gordon Pym"-de Edgar Allan Poe
Ivan Turbinica- Ion Creanga
Si daca ai putea sa citesti niste mitologie greaca ar fi excelent. In rest, ce se mai cere pe la scoala big grin

| Pinky06 a răspuns:

Niciodata nu mi-a placut sa citesc mai ales cartile are mi se cereau la scoala, dar totusi am si eu cateva preferate pe care le recomand: Singur pe lume, si volumele de la Gossip girl si Twilight. :d

| romela a răspuns:

Eu iti propun padurea spanzuratilor