| Andreidjsjc a întrebat:

Ce credeți despre evaluarea națională ce va urma(2021)? Vor apărea schimbări? Oare va fi mai grea sau ușoară decât anul trecut?

Răspuns Câştigător
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Modelele de subiect sunt diferite fata de anul trecut. Daca ne vor mai trece din nou in online (vazusem ieri un comentariu pe TPU cum ca s-a spus in acel interviu in mod indirect ca vom reveni in online dupa o luna, doua; nu am urmarit interviul insa) atunci probabil se va mai scoate din materie / se vor schimba subiectele. Posibil cu noua tulpina sa se si intample asta. Nu se stie insa oficial daca se vor schimba modelele sau materia (din nou). Va fi insa mai grea decat anul trecut, deoarece ei nu au avut din materia din semestrul 2 si erau obisnuiti cu modelele de subiect. Notele vor fi clar diferite (practic cei ce suntem acum in a 8a am ratat un an si jumatate de scoala) din cauza modelelor (la romana sunt diferite complet, la mate nu chiar). Dar ramane de vazut, e posibil ca schimbarea aceasta sa fie in avantajul sau in dezavantajul elevilor.

2 răspunsuri:
| decastelica1244 a răspuns:

Asta vreau sa aflu si eu, să-mi spuneți si mie după

| HapPyMATEI a răspuns (pentru decastelica1244):

Da