| anonim_4396 a întrebat:

Sunt elev in clasa a8-a...
Si intrebarea mea este daca evaluarea nationala va fi mai grea sau mai usoara decat anul trecut?

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cu doamna Andronescu?
Orice e posibil. Ar fi in stare sa mai bage o materie la examen pana atunci.

Eu zic ca o sa fie mai greu.

| Catrice a răspuns:

Evident ca... mai grea laughing

| unvecin a răspuns (pentru Catrice):

Pentru că anul trecut n-a dat-o. laughing

| Catrice a răspuns (pentru unvecin):

Nu e... evident? rolling on the floor

| Nirvanaaa a răspuns:

Evaluarile Nationale sunt concepute in asa fel incat sa va testeze tot ce ati acumulat pe parcursul anilor.Ea nu este grea, daca inveti.Insa poate fi foarte grea daca nu inveti.Deci daca te pregatesti, eu zic ca va fi usoara.

| crud a răspuns:

Ca si grad de dificultate va fi la fel ca si cea de anul trecut. Daca tu inveti bine, o sa ti se para ca a fost mai usor.

| MihaiPavel21 a răspuns:

Nu ai de unde să știi până nu o vezi cum e...Îți recomand să înveți și să te pregătești pentru această evaluare dacă vrei să fie ușoară și să o treci cu bine... Baftă!