Întrebare recomandată | mrilnn a întrebat:

Ce e mai usor sa dai la bac? Geografie sau psihologie?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Logica sau sociologie.

| zăGhost a răspuns:

Cred ca la geografie. Daca vrei sa dai la facultatea de Psihologie, te sfatuiesc sa dai Bac-ul din psihologie, daca nu... nu cred ca poti aplica mare lucru in viata. Psihologia care se face in liceu e inutila, cu exceptia lectiei despre temperament, parerea mea.

| Donsavas a răspuns:

Eu iti recomand sa inveti psihologie pentru ca iti va folosi mai mult in viata. Geografie ai studiat si stii deja cata materie si ce trebuie sa inveti. Sunt si alte variante pentru bac. Important pentru tine este ce intelegi tu mai bine si pe ce esti mai sigur cand te autoevaluezi. Poti toci materia, insa bacul are rolul de a te initia in viata cu o cultura, nu doar o diploma, ce ti va folosi mult mai mult.

| AC4S4 a răspuns:

La geografie e usor sa iei 5 fara sa inveti. Pentru nota 5 este doar cultura generala. Daca vrei mai mult ce-i drept trebuie sa inveti dar nu mult si nici nu e greu.
La psihologie chiar nu stiu, nu prea am avut tangente cu aceasta materie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Geografie iei si 8 daca ai o cultura generala cat de cat ok.

| Ara997 a răspuns:

Psihologia are un dumnezeu, adica iti mai si foloseste, e mai logica, geogra e multa toceala

| Silwian a răspuns:

1000 de Euro! laughing) Toti Profesorii sunt flamanzi si fara caracter! laughing))

| MrSnow a răspuns:

Eu unul am dat la Geografie și nu am învățat nimic tot anul
Am făcut 2 ore de pregătire cu profa și am învățat o după amiază înainte de bac și am luat 9. Psihologia sau logica nu mi s-a părut logică
Nu am înțeles deloc acea materie și mi s-a părut inutilă
Geografia mi se pare mult mai importantă, părerea mea
Se obține o notă bună foarte ușor
La mine când eram anul trecut în liceu toți au dat la psihologie că li se părea simplu și mulți au luat țeapă că a fost greu. Pe când la Geogra s-a luat foarte ușor
Sunt lucruri mult mai logice în geografie decât la logică sau psihologie

| AlexuuM a răspuns:

Depinde şi ce îţi place ţie, dacă îţi place Geografia şi eşti destul de bun, poţi da la Geografie. iar dacă îţi place psihologie şi te descurci, poţi da la psihologie! Depinde totul de tine.

| celena a răspuns:

Pentru mine, geografia. Pentru altii, psihologia... Conteaza pentru tine.