| geoshik a întrebat:

Ce este descrierea artistica?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Descrierea artistica este un mod de expunere prin care se prezintă trăsăturile caracteristice ale unui colț din natură, ale unui peisaj, fenomen al naturii, portretul unui personaj etc. De asemenea, descrierea artistica este și o operă literară organizată pe baza descrierii literare.

1 răspuns:
| sabin89 a răspuns:

Dacă știi care este deosebirea dintre un film documentar și unul artistic, poți ușor să recunoști și deosebirea dintre două tipuri de descriere.