| Piku a întrebat:

Ce este tabloul static si tabloul dinamic? multumesc anticipat si

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un tablou static este acela care prezintă o imagine, un peisaj în care nimic nu se mișcă. De obicei, tablourile statice prezintă flori, fructe, peisaje din natură. Tabloul dinamic prezintă un număr variabil de elemente care exprimă mișcare, acțiune, care sugerează viață.
Și în criminalistică putem vorbi de urme dinamice (prin frecare) și urme statice (urma lăsată de talpa piciorului).
Pa, pa.