| MyName_4993 a întrebat:

Ce examen trebuie sa dau pentru admiterea la facultatea de psihologie?

Răspuns Câştigător
| diaac a răspuns:

Depinde la ce universitate vrei sa intri. Trebuie sa te interesezi la facultatea de psihologie la care vrei sa dai. Eu acum 6 ani am dat admitere la psihologie la Universitatea din Bucuresti din materia de clasa a zecea (sinteze si eseuri despre conceptele de psihologie invatate, dupa un anumit tipar invatat inainte la pregatire la psihologie cu profesoara din liceu) cu media de la bac criteriu de departajare si la Titu Maiorescu pe baza de dosar plus un mini-interviu scris pentru care nu era nevoie de pregatire anterioara. Am mers la UB, deci daca ai intrebari despre cum e psihologia acolo, imi poti trimite mesaj privat si iti dau mai multe detalii.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cauta in sectiunea "admitere "-licenta a facultatii de psihologie din centrul universitar(Bucuresti, Cluj, Iasi, Timisoara etc. etc.) la care doresti sa te inscrii.

| InSoMnIaC a răspuns:

Nu dai nici un examen, acolo intra aproape oricine care a luat bacul

| muhyool a răspuns:

Daca termini la un liceu cu profilul filologie poti sa te duci la ce facultate vrei.