| swetyGirl a întrebat:

Ce facultate îmi trebuie ca sa devin educatoare calificata?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este suficient să faci un Liceu Pedagogic, specializarea "Educatoare-Învăţătoare" şi poţi profesa după absolvire :)

Dacă, totuşi, doreşti facultate, atunci poţi face Facultatea de Psihologie şi Stiinţe ale Educaţiei, specializarea "Pedagogia Invatamantului Primar si Prescolar " - vezi detalii la linkul :
http://psiedu.ubbcluj.ro/......scolar.php

Toate cele bune!

| Kettolix a răspuns:

Educatoare? la gradinita? Niciuna, daca mergi la gradinita de copii. Daca merg la o gradinita de copii fitosi, nu stiu