| Elena_6988 a întrebat:

Ce forme de relief stiti (paduri, campi, podisuri, munti etc)ale Europei?

Răspuns Câştigător
10 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Intreaba-l pe nenea gugal, ca sunt ataaaaaaaaat de multe. happy

| controlled a răspuns:

Padurea? forma de relief astai buna nu cred ca am mai auzit asa cevawhistling
Stiam ca este asa :
Forme de relief cunoscute: munte, deal, vale, depresiune, podiș, câmpie, șes Pe harta fizica dealurile si campiile sunt colorate cu verde, podisurile cu galben, apele cu albastru iar muntii cu maro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

chiar ma faci sa rad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi trebuie podisuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-tii Pirinei, m-tii Alpi, m-tii Apenini, m-tii Pindului, m-tii Carpati, m-tii Caucaz.
Campia Europei de Est.
Podisul Rusiei Centrale.
m-tii Ural, m-tii Scandinaviei.
Sper sa-ti fie de folos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am cauta in atlas

| BlueBolty10 a răspuns:

Eu cred ca munti, dealuri, campii, depresiuni si podisuri. Daca nu e bun raspunsul scuze, sunt in clasa a 5-a.

| XenofX a răspuns:

Cauta pe net

| gulie a răspuns:

Asta caut si eu doar ca vreau doar numele campiilor si podisurilor din Europa

| manutza11 a răspuns:

Nu stiu si eu caut asta pentru referatul la geografie sunt cl a 10-a D si eu am cautat pe net nu am gasit am nev urgent plzzzzzzzz!