| Angelik_6250 a întrebat:

Ce imi puteti spune de ECDL ...cat costa? e usor? cat timp dureaza?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

1.La inceput dai 120 de lei, ca taxa de inscriere.
2.Sunt 7 module, fiecare costand 45 de lei
3.Primele sase mi se par destul de usoare,pentru ca vin in ordinea asta: concepte de baza despre PC,Windows,Word,Power Point,Internet, Excel si Access, ultimul fiind mai greu.
4.Trebuie sa dai toate cele sapte module intr-un interval de trei ani, deci daca esti in clasa a 9-a acum, pana in clasa a 12-a prin noiembrie trebuie sa ai promovate toate examenele, dar sunt destul de facile.
5. Dupa ce le promovezi,primesti ECDL(European Computer Driving License),permisul european,ce o sa te ajute la angajare,din cauza ca vei avea atestate cunostintele tale in folosirea PC-ului-asa se spune, eu desi il dau, mi se pare total inutil pe viitor

Pa!