| Geannni a întrebat:

Ce imi recomandati sa citesc dintre :Mara, Morometii, Maytrei, Romanul adolescentului miop? Care e mai frumos si neplictisitor?

38 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Romanul adolescentului miop. Plus că e mai scurtă. Dar e mult mai interesantă şi haioasă big grin

| AvalohAlyn a răspuns:

Iti recomand Maitreyi si Romanul adolescentului miop.O sa-ti trebuiasa si la scoala in clasele 9-10.Sunt romane importante si frumoase si lecturi obligatorii pentru liceu dupa cum am mai zis.Mult succes

| Annitu a răspuns:

Pe toate:)) Niciunul nu este plictisitor. Vei vedea.
www.annitu.com

| VladConstantin20 a răspuns:

Bună!
Îți recomand Moromeții, Romanul adolescentului miop dar și Mara a fost interesant.Citește-le căci toate sunt interesante dar personal astea mi-au plăcut mie mai mult happy
Sper că te-am ajutat happy

| Anduuu a răspuns:

Mie mi-a placut mai mult Maytrei pentru ca e o poveste de dragoste intre autor si indianca!

| Lacoste a răspuns:

Morometii.Chiar o sa razi, cand o sa citesti.

| SameMistake a răspuns:

Citeşte-le pe toate, sunt frumoase! Nu ai să pierzi nimic dacă le citeşti pe toate, pe bune!
Mie, ca părere personală, dintre acestea cel mai mult mi-a plăcut Romanul adolescentinului miop, însa aşa, toate sunt frumoase!

| preadulce a răspuns:

Maytrei

| Paula a răspuns:

Maytrei pana la capat.

| maryellen91 a răspuns:

Primele 3 love struck sunt super toate fiacare are cate ceva al luilove struck
doar romanul adolescentului miop nu l-am citit:p

| maryellen91 a răspuns:

Primele 3 love struck sunt super, fiacare are cate ceva al luilove struck
doar romanul adolescentului miop nu l-am citit:p

| justE a răspuns:

Romanul adolescentului miop! o sa ai multe de invatat, poate chiar o sa te identifici cu protagonistul happy

| Marius_1376 a răspuns:

Primele 3 sunt foarte plictisitoare.mai ales la mara.citesti cum aduna ea bani pentru aia doi sh de`astea.romanul adolescentului nu stiu insa cum ethinking poti citi romanul ion de liviu rebreanu.happy

| SMTHING a răspuns:

Mayetri love struck nu vei regretawinking@Smiley

| Reek54 a răspuns:

Morometii happy

| MoatZa a răspuns:

Tot ce ai descris e plictisitorlaughing
adika.eu prefer roman lu Agatha Christie,, alea politisteee; x!

| RimePeHartie a răspuns:

Morometii. mara e o prostie, cu o baba zgarcita phbbbbt

| hahaha a răspuns:

Amintiri din Copilarie

| Wintersmile a răspuns:

Mara

| Diiiaaa a răspuns:

Dupa parerea mea Marahappy Acum depinde ce intelegi tu prin frumos si neplictisitorwinking

| Diiiaaa a răspuns:

Dupa parerea mea Marahappy Acum depinde ce intelegi tu prin frumos si neplictisitor;-)

| Smile_3473 a răspuns:

Maytrei! nu vei regreta!

| Smile_3473 a răspuns:

Apoi poti incerca Omul invizibil, de herbert george wells;
Singur pe lume, de Hector Mallot

| andre3a92 a răspuns:

Maitrey clar! consider ca e cea mai frumoasa opera pe care eliade a scris-o:X romantic, conflicte acolo e super.

| andre3a92 a răspuns:

Maitreyi pardon

| LonelyGirl01 a răspuns:

Dintre cele de mai sus Morometii! Cand am citit-o eu am stat cu sufletul la gurabig grin!

| Pozitivciik a răspuns:

Romanul adolescentului miop e super interesantwinking

| clau25 a răspuns:

ar fi bine daca le-ai citi pe tot big grin( fiecare cu gusturile lui )

| SomebodyNamedAnna a răspuns:

Maytrei...day dreaming este interesantabig grin

| kate_3254 a răspuns:

Maitreyi!