| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna cand zici "barbatii au puncte de reper"?

3 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Adica observa anumite semne ca ceva e in regula sau nu, dupa opinia lor. Fiecare are criteriile lui, poate sa nu iti placa un barbat cu chelie, sau o femeie care fumeaza pe strada, sau unul care n-are servici, sau una cu fundul mare, sau cineva care vorbeste doar despre sex, pana la criterii mai iesite din comun, cum ar fi modul cum s-a despartit de partenerul precedent, locurile unde mananca, incaltamintea s. a. m. d. E deci valabil pentru barbati, cat si pentru femei. Unele dintre ele sunt prejudecati, altele pot trezi amintiri placute sau nu, au insa un rol orientativ si unele sunt niste indicii utile in a contura o posibila compatibilitate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca femeile nu au puncte de reper.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu vroiam sa zic la ce se refera atunci cand barbatii au puncte de reper. Adica isi dau seama daca o femeie e "buna" sau nu?