| вєвιтѕα a întrebat:

Ce inseamna dezastru natural?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O nenorocire care produce mari pagube si afecteaza oamenii, mergand pana la moartea unora, cauzata de fortele naturii: cutremure, inundatii, alunecari de teren, traznete, uragane etc. S-auzim numai de bine!

11 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Răspuns: TU!
http://piv.pivpiv.dk/

| robygabitzu1997 a răspuns:

Cutremure, tzumaniuri, incendii, inundatii, cicloane, tornade, si cel mai rau deezastru: incalzirea globala.

| mdany a răspuns:

Fenomene ale naturii care distrug o parte sau mai multe parti dintr-un teritoriu.Cum ar fi avalansele, tornadele, alunecarile de teren, si mai ales tsunamiurile care sunt cele mai periculoase. Daca ai vazut la stiri anul trecut in CHILE a fost un tsunami f mare maturand tot orasul.Deci cam acestea ar fi dezastrele naturale.
O zi buna.

| Xlove64 a răspuns:

Inseamna :
-cutremure
-tornade
-Tzunamiuri
-incendii foarte mari
-inundatii

| lindemona a răspuns:

Buna,

Dezastrele naturale sunt acele dezastre produse de natura, pe care omul nu le poate evita si in care omul nu are nici o implicare directa. Dezastrele naturale pot fi cutremure, inundatii, tornade, tzunami etc.

O seara placutawinking

| Hombre a răspuns:

Elena Udrea (blonda evident) calare pe un munte de bani (bani populatiei) care pritr-o formula magica "hocus pocus, preparatus- disparutus ciorditus mancatus". Se stieeee, e pe sistem, traiasca maneliada, povestea merge mai departe.

| JaJe a răspuns:

Cutremurile, Eruptiile Vulcanice, Inundatiile...sunt DEZASTRE NATURALE.

Răspuns utilizator avertizat
| Micheille a răspuns:

Această categorie are următoarele 6 subcategorii, dintr-un total de 6.
[+] Dezastre naturale după țară (2 C)
C
[+] Cicloane tropicale (1 C, 1 P)
[+] Cutremure (5 C, 5 P)
E
[+] Evenimente meteorologice (2 C)
F
[+] Furtuni (1 C)
V
[+] Victime (5 C, 9 P)

| DarioMe a răspuns:

Atunci cand un dezastru s-a produs din cauza naturii. Gen: inendiu provocat de caldura, inundatii provocate de ploaie etc. Sper ca te-a ajutat...