| AℓєLoveD a întrebat:

Ce inseamna dialexic sau disalexic...(nu stiu cum se spune)?
plss help me! fundita+vot
scuze... dislexic. mi-am amintit

Răspuns Câştigător
| Angelofdemon a răspuns:

-Tulburare la citit manifestată prin modificarea cuvintelor, prin greșeli de lectură
-ulburare nervoasă, constând în dificultatea de a citi și a înțelege ceea ce se citește.
funda?

3 răspunsuri:
| Mx3 a răspuns:

Dislexic este o persoana care are probleme cand citeste. De exemplu citeste "getenica" in loc de "genetica" si implicit, are probleme de retinere si intelegere a textului citit. O persoana dislexica nu este proasta, dislexicii pot fi foarte inteligenti, dar se pot plictisi repede pentru ca nu inteleg totul.

| lollipopzz a răspuns:

Cred ca vrei sa spui dislexic.Un om dislexic inseamna ca nu poate pronunta bine unele cuvinte. fundita te rog frumos frumos!

| CanDy_2772 a răspuns:

Ai vz azi la Shak it up :]]?