| OanaVlad a întrebat:

Ce inseamna feedback?hee hee

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Feed-back se poate traduce, in termeni generali, ca "raspuns", "reactie" la anumite solicitari, impresii, pareri, rezolvari, etc.

Ex: "Am ascultat o melodie. Ti-o trimit si tie si astept feed-back-ul tau"

6 răspunsuri:
| EmiiLoveYou a răspuns:

FEEDBACK s. n. (Cib., Psih.) Retroacțiune (1) care se manifestă la nivelul a diferite sisteme (biologice, tehnice etc.) în scopul menținerii stabilității și echilibrului lor față de influențe exterioare; retroacțiune inversă, conexiune inversă, cauzalitate inelară, lanț cauzal închis. [Pr.: fídbec] – Cuv. engl.

| mixxjim a răspuns:

Inseamna o evaluare a ceva, evaluare pe care o comunici celui care a realizat produsul evaluat. De ex, daca tu faci o lucrare, un referat, proful iti da feedback spunandu-ti ca referatul a fost bun (sau nu) pentru ca... si ca poate ar fi trebuit sa... etc. Deci nu iti da doar o nota si gata, iti si spune chestii

Răspuns utilizator avertizat
| traveler a răspuns (pentru SmilePunkT):

Salut.Uite un raspuns concret: Tu lucrezi la o firma si montezi de exemplu un aer conditionat unei firme oarecare.In acelasi timp patronul tau vrea sa stie ce fel de meserias esti si dupa plecarea ta trimite un chestionar acelei firme unde ai montat clima si prin citeva intrebari simple, grila cu note de la 1 la 10, practic te apreciaza sau descalifica prin munca, activitate, comportament depuse de tine acolo ca angajat al firmei.Chestionarul cuprinde si masuri de comportament, promptitudine la cereri, timpi de reactie, amabilitate etc.Deci real am trecut aici ce inseamna un feedbak nu cel tehnic pur stiintific, ci cel din viata reala din cauza caruia multi isi pierd locul de munca.Succes.

| OanaVlad explică (pentru SmilePunkT):

Scuze ca nu ti-am dat tie funda... dar chiar nu am inteles nimic din explicatia astahee hee

Răspuns utilizator avertizat