| OanaVlad a întrebat:

Ce inseamna feedback?hee hee

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Feed-back se poate traduce, in termeni generali, ca "raspuns", "reactie" la anumite solicitari, impresii, pareri, rezolvari, etc.

Ex: "Am ascultat o melodie. Ti-o trimit si tie si astept feed-back-ul tau"

6 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Inseamna o evaluare a ceva, evaluare pe care o comunici celui care a realizat produsul evaluat. De ex, daca tu faci o lucrare, un referat, proful iti da feedback spunandu-ti ca referatul a fost bun (sau nu) pentru ca... si ca poate ar fi trebuit sa... etc. Deci nu iti da doar o nota si gata, iti si spune chestii

| EmiiLoveYou a răspuns:

FEEDBACK s. n. (Cib., Psih.) Retroacțiune (1) care se manifestă la nivelul a diferite sisteme (biologice, tehnice etc.) în scopul menținerii stabilității și echilibrului lor față de influențe exterioare; retroacțiune inversă, conexiune inversă, cauzalitate inelară, lanț cauzal închis. [Pr.: fídbec] – Cuv. engl.

Răspuns utilizator avertizat