| iepurica_7902 a întrebat:

Ce inseamna "feedback"?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Atunci cand e vorba despre volanul Logitech G27 feedback? laughing ce mai e?

Stefan
| Stefan a răspuns:

Feedback inseamna conexiune inversa in sistemele cibernetice, biologice, tehnice, pentru mentinerea stabilitatii echilibrului lor fata de influentele din exterior.

| Biencush a răspuns:

Feedback descrie situaţia în care de ieşire de la (sau informaţii cu privire la rezultatul) unui eveniment sau fenomen în trecut, vor influenţa o apariţie sau de alte evenimente de la aceeaşi (de exemplu, aceeaşi definit) eveniment / fenomen (sau continuarea / dezvoltarea fenomenului original) în prezent sau viitor. When an event is part of a chain of cause-and-effect that forms a circuit or loop, then the event is said to "feed back" into itself. Atunci când un eveniment este parte a unui lanţ de cauză-efect, care formează un circuit sau buclă, atunci evenimentul se spune că "feed back" în sine.

| betti a răspuns:

Inseamna "ecoul"!

| Nic_Nico_1998 a răspuns:

Pai raspunsul meu la intrebarea ta e un feebbackwinking feedback=respuns la o intrebare de ex.
-Ce faci?
-Bine. (asta e un feedback)