| n0name a întrebat:

Ce inseamna purpoise( tradus in romana din engleza)?

Am intalnit la un curs online de engleza si nu stiu ce inseamnasad

fdtz:*

PS:Nu am gasit in dictionar.

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Marsuin? E un fel de delfin numai ca mai rapid si mai marehee hee

6 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Poate e vorba de purpose, care inseamna scop.De un asemenea cuvant n-am auzit nici eu pana acum. thinking Dar daca ma uit la nume, parca ar fi ceva otrava sau ceva de genul laughing

| MariaO a răspuns:

Buna!
Inseamna "scop".

| Yumitsu a răspuns:

'purpose' sau 'on purpose' =cu un scop

| MuffinBlueberry a răspuns:

Cel mai bine e sa nu te ei dupa raspunsuri.Cauta la google traducere... Sper ca te-am ajutat:p

| n0name explică:

Nu ma refer la scop, ma refer la un fel de balena mai micathinking dar nu delfin.batting eyelashes

| davidtraistaru a răspuns:

Cred ca te referi la purpose care inseamna scop sau porpoise care inseamna delfin