| hrdcore a întrebat:

Ce inseamna sa platesti pe net prin ordin de plata?

3 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Ori platesti pe net adica prin paypal (si altele asemantoare) sau Card.
Ordinul de plata este o operatiune care se face prin Banca, ambele parti trebuie sa aiba un cont bancar si se transfera banii respectivi dintr-un cont in altul.
S-ar putea referi la persoanele care au activat o forma de Internet Banking, adica intra pe internet avnad un cont si o parola de la Banca la care au cont si pot sa faca anumite operatiuni de acasa din fata calculatorului, inclusiv sa transfere bani dintr-un cont in altul.

Răspuns utilizator avertizat
| SunShine_3102 a răspuns:

Adica sa pui banii intr-un cont specificat de firma respectiva iar apoi ei iti livreaza ce ai cerut