| dewix a întrebat:

Ce materii se adauga in clasa a 7-a? thinking

Răspuns Câştigător
| ~p!$iii~ a răspuns:

La toate cele pe care le'ai avut pana acum in plus vei face chimia si civicahappy

25 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Chimie si Cultura civica. Si, poate, vreun optional, ceva.

| Petronela a răspuns:

Civica si chimie

| medex3 a răspuns:

Tocmai am terminat a 7 a si am facut chimie care este usoara daca inveti tot ce iti preda doamna si cultura civica care este si mai frumoasa, nu prea este de invatat la ea dar e foarte educativatongue

| Helăăău a răspuns:

Chimia si Civica ()

| Aliyaa a răspuns:

Chimia si civica

| βÚβÚ a răspuns:

Chimia si Educatia Civica din cate imi aduc aminte laughing ( probabil si ceva optionale )

| cornel a răspuns:

Fizica chimie

| crisS a răspuns:

Chimie

| ~p!$iii~ a răspuns:

La toate cele pe care le'ai avut pana acum +chimie si civicahappy

| คиค a răspuns:

Chimia si civica :*

| Quiss a răspuns:

Chimia si parca civica, dar nu mai stiu sigur

| Miha a răspuns:

Chimia si cultura civica
pace:]

| Sill a răspuns:

Pe langa materiile din clasa a-6-a ed. civica si chimia

| ClaudiuAndrei90 a răspuns:

Mai urata asa va fi chimia, dar poate tie iti va place.Baftahappy

| gabryel a răspuns:

Chimie, fizica, geometrie, anatomie, mai mult nu mai stiu, a trecut ceva vreme de cand am terminat-o pe a 7 a,.

| gabryel a răspuns:

Mama ce prostie a spus...ms pentru stupid ''inteligentilor'' vai de tara asta, ce oameni de tot ca. u, mi-e rusine ca traesc in aceasta tara cu unii ca voi, ce am zis ma ca sa primesc stupid?

| LoveMe a răspuns:

Pai se adauga doar chimie!happy
asta mi s`a adaugat mie:*
funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chimia!

| Brotacel a răspuns:

Buna!

Chimie si Educatie Civica.

Pa, pa.

| dewix explică:

Din cate vad, toata lumea are cate un stupid straight face Doamnee, ce oameni. straight face

| Cineva! a răspuns:

-Chimia
-Civica
Astea`s noi in clasa a 7-a
. Iar in clasa a 8-a vei avea nou limba latina, si inca un optional.

:*

| Mr.Sex a răspuns:

Nu se va adauga fizica.
Eu stiu ca Civica, Chimie si un optional.

| bracelets a răspuns:

Chimie si fizica...

| dragutzzaa a răspuns:

Doar chimie si cultura civica

| LadyMaia a răspuns:

Si eu trec a 7-a, dar am primit deja manualele si materiille in plus sunt ed.civica si chimiahappy