| CatalinaCCata a întrebat:

Ce materii se fac in clasa a9a la un liceu cu profil economic?

Răspuns Câştigător
| Alessell1 a răspuns:

Vei avea aceleasi materii din generala, numai ca vei avea in plus :
-patrimoniu
-O.u.e
-Logica
-Informatica

3 răspunsuri:
| Mirunelu a răspuns:

Romana, Mate, 2 limbi straine, Logica si argumentare, Fizica, Chimie, Geografie, Biologie, Ed fizica, Desen, Muzica, Religie, Tehnologia informatiei si a comunicatiilor, Studiul calitatii produselor si serviciilor, Contabilitate, Corespondenta. Am facut profilul Tehnician in achizitii si contractari dar oate clasele au facut aceleasi materii clasa a 9-a si a 10-a.

| 404namenotfound a răspuns:

Vei face trei module (Marfa, Patrimoniu si numele celui de-al treilea nu il stiu), Logica + materiile din generala. Succes!

| Raduuu95 a răspuns:

O sa ai foarte multe module gen: Merceologie, Comunicare profesionala, foarte multe chestii de genu` asta. la inceput o sa ti se para aiurea... Dar sunt destul de usoare materiile. Succes in noul an scolar.