| dandana_3213 a întrebat:

Ce meserii poti face cu usurinta dupa terminarea Facultatii de Biologie?

Răspuns Câştigător
| zu a răspuns:

Depinde de ce iti doresti..cred ca cel mai simplu ar fi sa devii profesoara de biologie.

10 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

Asa cum ai vazut de la cei dinaintea mea poti face destule...
Mult mai interesanta ar fi intrebarea:"Ce meserii poti face cu usurinta daca esti si gandesti ca "bubu scumpika ta"winking

mlm
| mlm a răspuns:

Buna deci ce poti face:profesor de biologie, biolog intr-un spital sau laborator de analize, sau cunosc cazuri ingineri biochimisti.Succes.

| andreutz a răspuns:

Profesoara de biologie...biolog happy

cristian
| cristian a răspuns:

La directia apelor ai putea face analiza apei(Laborant).
Poti lucra si in cercetare(Cercetator).
Analize medicale intr-un laborator al unui spital
Poti preda in invatamant ca profesor de biologie.
La protectia mediului(Inspector).

| mami a răspuns:

Profesor laborant cercetare

tundenana
| tundenana a răspuns:

Asta depinde de tine... poti fi profesoara de biologie, poti sa lucrezi la un laborator de analize sau la un institut de genetica... verisoara mea a terminat tot biologie si acum lucreaza in Bucureste la un centru privat de genetica, faca cariotipuri... se joaca cu cromozomii...

| beba a răspuns:

Somerhee heeasta o poti face cu cea mai mare usurinta, pentru restul ai nevoie de noroc si cunostinte ( si de biologie dar si de''sus pusi'')care sa iti intinda o mana de ajutor.Eu personal cunosc pe cineva, absolvent de biologie, care lucreaza ca profesor universitar in aceeasi facultate pe care a terminat-ohappy

| kaumi a răspuns:

Cu cea mai mare usurinta sa predai in invatamant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cesi doreste fiecare dar trebuie sa aiba propriul potofoliu ca sa ajungi ceva si cel mai simplu ar fi profesoara de biologie sau biochimisthappy

| laurafr a răspuns:

Iti zic eu ce faci...somezi! Cel putin daca ai terminat facultatea in sistem Bologna.Nu-ti poti lua avizul de libera practica fara master in domeniu!