| InSoMnIaC a întrebat:

Ce nationalitate are cel mai destept om din lume?
A Engleza
B Japoneza
C Coreana
D Germana
Raspunsul cel mai complet funda!

6 răspunsuri:
| Anonime a răspuns:

Nu e printre variante dar e CHINEZ.Nu?
Haha! Era o capcana?tongue

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu se potriveste nici o litera. Cel mai destept om din lume, Tao Terrence este un adevarat geniu ce are un IQ de 230. La 35 de ani, el conduce topul celor mai destepti oameni din lume.

Tao Terrence traieste in Australia, dar parintii sai sunt chinezi, iar la varsta de 8 ani reusea sa uimeasca si pe cei mai mari invatati.
La un test SAT (Teste de Aptitudini Scolare) a fost singurul care a obtinut 760 de puncte, in timp ce contracandidatul sau Lenhard Ng avea doar 700.
Se zvoneste ca de la varsta de 2 ani Tao stia sa scrie si sa citeasca, pentru ca mai apoi sa invete si engleza si matematica. Mai tarziu, cand a fost intrebat de unde a invatat, Tao a spus ca de la serialul "Sesame Street".
Tatal sau este medic pediatru, iar mama sa si-a dat doctoratul in fizica si matematica la Universitatea din Hong Kong, urmand apoi o cariera de profesoara de matematica.
La 10 ani, participa la Olimpiade Internationale de Matematica, trei ani la rand, reusind sa castige locul III, locul II si respectiv locul I, in ani diferiti.
Ani mai tarziu, mai precis la 20 de ani, Tao obtinea un doctorat la Universitatea Princeton, iar patru ani mai tarziu devenea cel mai tanar profesor de la UCLA.
Fratii sai sunt, de asemenea, olimpici internationali la matematica si locuiesc alaturi de el, in Australia.
Tao Terrence a castigat numeroase premii de-a lungul timpului, iar in 2007 el a fost numit de catre australieni "Omul Anului", iar in 2010 a publicat peste 180 de lucrari de cercetare pentru care a fost recompensat cu 13 premii.
In viata particulara, Tao Terrence este casatorit cu Loli, alaturi de care are un baiat, Luke.

| 95Cosmin a răspuns:

La vârsta de opt ani australianul Tao Terence a obţinut un rezultat de 760 la un examen SAT, un doctorat la Princeton la vârsta de 20 de ani, iar la 24 de ani a devenit cel mai tânar profesor de la UCLA.

IQ-ul său a fost evaluat la 230 de către Institutul Davidson. Tao a declarat că a învăţat să citească de la serialele Seasame Street
Cred ca e Chinez

| InSoMnIaC explică:

e corean nu chinez

| bsb a răspuns:

Sunt persoane care nu sunt declarate in public ca sa stie toti. multi invata de la viata. Cel mai destept om pentru mine este bunicul.

| Intelligence a răspuns:

Documeneteaza`terolling on the floor
E australian, bwa!