| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Colegiul National Nichita Stanescu din ploiesti?

17 răspunsuri:
| withoutme a răspuns:

Nichita este pentru copii cu note medii.gen 8-9. daca era asa bun era mai cautat.

| Sunshine_3662 a răspuns:

EmyEma de unde stii tu daca se face carte in LMV sau Caragaiale? Nu stiu ce sa zis despre nichita...presupun ca e un liceu bun, insa iti pot spune sigur ca in Caragiale se face carte.

| Sunshine_3662 a răspuns:

"EmyEma" nu vreau in nici un caz discutii in contradictoriu. Aici cred ca e vorba si despre profil si mai ales dorinta elevilor de a invata. La mine in clasa toti sunt foarte buni iar nivelul la care se lucreaza este foarte ridicat. Nu compara o clasa la care ultima medie de admitere a fost 8 si ceva cu una la care ultima medie a fost 9, 70 si ceva. Prin ore libere...depinde ce intelegi. ora de muzica sau ora de chiul in grup? Dar daca crezi ca Nichita este mai bun decat Caragiale si LMV de ce mediile de admitere de la ultimele doua sunt cu mult mai mari decat cele din Nichita, iar rezultatele la concursuri si olimpiade sunt tot ale celor din aceste doua licee?

| Sunshine_3662 a răspuns:

In regula. Dar as avea o intrebare daca nu te superi si poti sa-mi dai un raspuns. Ce clasa e prietena ta?

| Eva9610 a răspuns:

E un liceu super tare... eu am intrat acolo. Voi fi boboaca.

| Eva9610 a răspuns:

PH-23-FUN. Tie ti se pare ca 8-9 sunt note medii?

| EmySweety a răspuns:

Este un colegiu foarte bun. Chiar se face carte spre deosebire de lmv sau caragialewinking

| EmySweety a răspuns:

"you dont want to know" vrei sa imi dai un pm cu id tau? eu sunt a 10-a in nichita si vreau sa cunosc boboci din liceu happy

| EmySweety a răspuns:

"Sunshine stiu ca in Caragiale nu se face deoarece am o prietena care este acolo la stiinte ale naturii si imi spune ca este teroare. Note puse pe ochi frumosi si ore libere la greu.

Cat despre LMV nu am personal pe cineva dar pe toti pe care ii interb spun acelasi lucru: Nu se face carte!

| EmySweety a răspuns:

In nici un caz nu am spuns ca Nichita ar fi mai bun decat lmv si caragiale.
Dupa mediile de admitere si gradul de "popularitate", in sensul in care lumea deja s-a invatat sa puna ca optiuni aceste 2 liceea fara a avea habar de ele, ci doar asa pentru ca eu p reputatie buna, clar cele 2 sunt mai bune decat Nichita.

Cat despre "orele libere" despre care am precizat mai sus, nu ma refeream la cele de desen sau muzica ci si la altele mai importante.

Persoana pe care eu o cunosc este la profil stiinte ale naturii si mi-a enumerat destule ore la care profesorii ori nu vin ori vin si nu fac nimic. Nu mai zic de "privelistea" clasei, in care "fiecare (grup) pentru el". Prietena mea s-a transferat dupa primul semestru acolo si chiar s-a simtit aiurea vazand cum sunt primiti "noii colegi"

Asta am auzit eu, si nu numai de la o singura persoana, si de aceea nu am o parere prea buna despre el.

Imi pare rau daca am amestecat si alte clase, eu ma refer numai la cea pe care o "cunosc" din vorbele prietenei mele. In rest. nu comentez.

| EmySweety a răspuns:

Sunshine nu vreau sa ii fac probleme prietenei mele. Imi pare rau, nu pot raspunde.

| OanaPissy a răspuns:

Mama a fost acolo deci este bun pentru ca este inteligenta.Inainte avea un alt nume nu mai stiu sigur care.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt acum a 11 a in Nichita si credeti-ma chiar e un liceu bun, sigur, si se face carte. Am auzit si eu despre cum se face carte in alte licee, iar aici chiar e pe bune totul. Trebuie sa muncesti pentru fiecare nota indiferent de profil si nici nu e liceu de fitosi ca LMV, Caragiale sau Cuza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt in Nichita la stiinte ale naturii si as vrea sa`mi cunosc viitorii colegi.:d crisuu_pitik@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care e din caragiale?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

eu sincer conside ca nichita chiar e un liceu bun+ca am auzit ca la LMV, cuza, caragiale nu se face carte asa cum ar rebui si mai sunt si multi copii care se drogheaza

| OriflameLux a răspuns:

Ce vrea sa zica http://www.2in.ro/ezoterie/extraterestri/as-vrea-sa-stiu-de-ce-10223.html prin intrebarea asta? Ce ziceti, raspundem?