| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Universitatea Vasile Goldis din Arad? Dar despre Universitatea Aurel Vlaicu tot din Arad? Nu stiu care as putea sa o aleg avand in vedere ca Universitatea Vasile Goldis este privata. O mica parere, voi ce ati alege?

1 răspuns:
| calin10 a răspuns:

Eu as alege Universitatea Aurel Vlaicu, pentru că este de stat, și se învață mai mult decât la Universitatea Vasile Goldis.În plus: la Universitatea Aurel Vlaicu sunt si locuri bugetare (fără taxă), iar locurile cu plată au taxa mai mică decât Goldișul. Acum depinde ce specializare vrei: dac.aă vrei medicină doar la Goldiș au. www.uav.ro, www.uvvg.ro