| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot scrie pe o adeverinta ...ca sa nu npot face sportul.am chiulit 2 SAPTAMANI din motive personale. ce pot scrie pe ea ca sa reiasa ca nu pot face sportul.

10 răspunsuri:
| waXonwaXoff a răspuns:

La mine a scris "probleme cardiace

P. S nici mie nu-mi place sportul, dar eu nu chiulesc.Fiindca chiar daca nu ne place trebuie sa facem ca nu avem incotro.

| never2say4never a răspuns:

Daca ai avut o mana sau un picior rupt mai de mult, poti sa scrii sechele fractura 2/3( trebuie neaparat sa scrii 2/3) si precizeaza si unde ai avut fractura ( alege piciorul):-). Eu am luat o adeverinta din asta de la medicul de familie, iar acum profa ma lasa in pace. :-)

| tyana a răspuns:

Iti trebuie o adeverinta medicala, scrisa de medicul de familie, parafata si semnata de acesta in care sa scrie ca esti scutita de la orele de educatie fizica si sport, motivul fiind (si aici trebuie scris diagnosticul ce ti-l pune medicul). Un sfat sincer:mergi mai bine tu la medicul de familie, explica-i situatia si o sa te ajute decat sa scrii niste prostii care vor da de banuit.

| AlexanderChristianFenty a răspuns:

Probleme de sanatate, si daca e nevoie spui ca ai probleme cu ampeticita, ficatul, gasesti tutongue

| sporadic a răspuns:

La mine, au scris probleme cu inima, dar nu stiu exact ce, suflu...nu stiu cum...si mi-a aprobato big grin poate te ajuta, succes! (te inteleg, nici eu nu am prbl. de sanatate, dar proful e imposibil si vine si beat la scl)

identitate
| identitate a răspuns:

Lene acuta.tongue

| baietzelu a răspuns:

Inapt sau mana fracturata, picior luxat.
happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la un medicul de familie, roga-l frumos, SPUNE-I ADEVARUL, da si tu ceva si poate se indura de tine sa-ti scrie o scutire.Nu incerca s-o falsifici, adica s-o scrii tu, pentru ca se vor prinde ( medicul scolar, diriginta, directorul scolii )si te vor da afara din scoala.
Diagnosticele care ti-au fost sugerate sunt aberante, gresite, nu exista...nu te juca!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am chiulit pe semestrul al2-lea la toate orele.
si anul` asta as vrea sa imi iau adv ca nu pot sa fac sportul.
dar nu vrea doctorita sa`mi dea.si profesoru` mi-a promis ca ma lasa corigenta.straight face

| lildex a răspuns:

Cardiomiopatie antraciclinica. dar e oarecum riscant. nu foarte multi stiu ce e asta... e cardiomiopatie toxica din cauza unor citostatice. daca nu recunoaste nimeni denumirea e bine.