| anonim_4396 a întrebat:

Ce poti sa lucrezi in timpul verii,daca esti student la biologie, astfel incat sa fie si apropiat de domeniu?

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Pai cine crezi ca angajeaza doar asa pe timpul' verii?
Poti cel mult sa fii voluntar si sa faci munca de asistent de laborator daca ai pile si te lipesti de cineva care te baga pe acolo.
Laborator in spital, laborator de analize, inclusiv laborator farmaceutic.

| Ineys a răspuns:

Intership in domeniu? Nu vine nimeni cu oferte sa va culeaga din timpul facultatii?

| ancaval a răspuns:

Nimic, aproape de domeniu.
Altceva, da!
Sau poți lucra și în timpul facultății, la 4 ore, ai suficient.

| Dandinelle a răspuns:

Vorbeste cu profesorii mai apropiati, sau de la materiile de interes daca, cunosc cumva firme ce angajeaza pe vara studenti, de obicei sunt profesori care fac legaturi de genul cu firme. Poate ai noroc si lucrezi pe vara la SANEPID in laborator, sau altele.