| mihaitza93 a întrebat:

Ce probe pot include intr-un concurs de cultura generala?

4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Cultura generala include cunostinte din toate domeniile: literatura, istorie, geografie, biologie, muzica, religie, desen, sport, etc.

mira
| mira a răspuns:

Recunoasterea unor picturi celebre, a unor fragmente muzicale, a unor versuri, continuarea unor versuri, schitarea unor pasi de dans, indicarea unor capitale, etc.

Apache
| Apache a răspuns:

Pai sunt foarte multe lucruri ...de astea sunt si cunostinte generale! ...intra pe conquiztador, poate gasesti niste intrebari care te ajuta!

| EMIN3M_5139 a răspuns:

Dpeinde de concurs si de fondatorul lui...incearca sa gasesti mai multe informatii si intrebari din anii precedentiwinking