| stefycrazygirl a întrebat:

Ce rechizite sunt necesare in clasa a V-a?

21 răspunsuri:
| ZapaciLaa a răspuns:

Romana: un caiet mare dictando (+ unul mic dictando de teme asta vei afla tu de la prof.);
Engleza:un caiet mic dictando;
Franceza:un caiet mic dictando;
Matematica:2 caiete patratele;
Biologie:caiet de biologie;
Istorie: caiet dictando mic;
Geografie: caiet de geografie;
Religie: caiet dictando mic;
Ed. tehnologica: caiet mic patratele;
Muzica:caiet de muzica;
Desen: bloc de desen mare (eu trebuia sa am obligatoriu mare);
Coperte pentru caiete+ coperte pentru carti cand o sa primesti cartile sa ti le cumperi.

Un stilou+rezerve, creion mecanic+ rezerve, 2 creioane grafice, creioane colorate, carioci, ascutitoare, radiera, pic, pix rosu, albastru si negru, liniar, acuarele tempera, paleta pentru amestecat culorile, pensule, pahar, penar, ghiozdan.

Oricum profesorii iti vor spune exact ce pretentii auhappy

Răspuns utilizator avertizat
| maduts a răspuns:

Caiete studentesti (mate si romana), caiete normale (mate si romana), caiete de geografie, biologie si muzica, bloc de desen cu acuarele, penar cu pixuri, ghiozdan daca nu ai, trusa geometrica, coperti si cam atat.
Pa:*

| anda_1885 a răspuns:

Mi se pare cam devreme pentru rechizite dar...
Creion, guma, ascutitoare, pix, stilou, pix cu rosu (nu cer toti profesorii).
Caiete de mate si dictando (normale la a V-a), caiet de biologie, caiet de geografie (insa sunt putini care cer asa ceva, pe cei mai multi profesori nu ii intereseaza, poate fi si dictando, dar pentru orice eventualitate) si bloc de desen (multi profesori vor bloc mare, A3).

| danutza45 a răspuns:

Caiete normale, caiete de biologie si geografie, posibil sa va ceara si studentesti la unele materii, stilou sau pixuri, depinde ce preferi, creioane, gume de sters

Nu e mare diferenta fata de clasa a IV-awinking

| OneMoreGirl a răspuns:

...serioasa sa fiu, nici nu am observat diferenta intre rechizitele din clasa V si clasele mai mici...

| TeoIonela a răspuns:

Creioane, pixuri, guma de sters, ascutitoare, penar, caiete, altlas, trusa de geometrie, acuarele, pensule, bloc de desen. Ok, m-am cam intinslaughingdar ai nevoie de ele.winking

| jhgkjhkjhkjhkjhkjh a răspuns:

Pai, aceleasi pe care le-ai avut si in clasele primare [evident cu exceptia numaratorii laughing ]
In plus, in generala iti vor trebui caieste studentesti, trusa geometrica...
Stai calma, anumite lucruri iti vor fi cerute de profesori/profesoare.happy

| Andra_5221 a răspuns:

Caiete mari, pix sau stilou, telefon(laughing),

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pixuri, caiete, coperti, stilou, penar, creioane coloratee, carioci, ghiozdan {daca nu ai}bloc de desen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ghiozdan, penar, pixuri, coperti, acuarele, caiete, bloc de desen A3, rigla, guma de sters, ascutitoare, creioane, dosare, coli si cam atat.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce e necesar Stefy: creioane, pixuri, caiete, coperti. Pup.

| Alice_6278 a răspuns:

Hei...tot acele rechizite ca si in clasele primare...Parca asa. De acum pe parcus vei vedea de ce vei avea nevoie.

| idcatalin a răspuns:

Gasesti aici o lista destul de buna cu tot ce iti trebuie pentru prima zi din gimnaziu.

http://www.jucariibebe.net/......asa-a-5-a/

| Criss001 a răspuns:

Nu prea multe, la fel ca in clasa a patra numai ca o sa ai nevoie in plus de trusa geometrica si mai multe caiete (mari, studentesti)...winking

| sfdshsnsa a răspuns:

Caiete, coperti, pixuri, creioane colorate, carioci, acoarele, bloc de desen, radiera, rigla, ascutitoare, foarfeca.
Iti recomand penar cu toate rechizitele!

| s0os0o a răspuns:

Tooate

| sKuMpy52 a răspuns:

Pai am trecut de cls a V a si ar trebui sa-ti iei pixuri, stilou si din astea, multe caiete, penar nou, bloc de desen A3, acuarele TEMPERA ca sunt bune, ghiozdan si nu mai stiu... Succes!

| Dragomir_Ana_1992 a răspuns:

Buna! Sper sa te ajut cu raspunsul meu! Si eu trec clasa a-5-a si am aceeasi problema. Uite de ce ai nevoie:
Caiete Dictonado si de Matematica (poti sa-ti iei 1 mic de romana si unul A4 si unul mic de mate si unul A4).Depinde de profesori). Coperti, stilou, pix, pic, radiera, set geometrie, caiete biologie, muzica, geografie, rezerve, penar, ghiozdan, pasta corectoare, pixuri verzi, rosii si negre, creioane (normale si colorate) carioci, conturul tarii, acoarele, pesnsule bloc desen (Mare) poti sa-ti iei un carnetel de notite... Cam atat cred... Succes la scoala!

| Toma_Anamariacarmelia_1984 a răspuns:

Pai avem nevoie de:caiete, penar, ghiozdan, coperti, rezerve, etc.