| Talentos a întrebat:

Ce se întâmplă dacă la BAC iei la toate probele 5 dar media generală a notelor nu iese 6? Trebuie sa dai următoarea sesiune din nou?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se intampla ca nu ai promovat examenul si trebuie sa-l sustii iarasi. In schimb nu este nevoie sa-l sustii la toate materiile, poti sa-l sustii doar la una sau la doua. In cererea de inscriere vei solicita sa-ti fie recunoscute notele la materiile pe care nu vrei sa-l mai sustii.

| sierra1 a răspuns:

Dai până media iese >=6 și fiecare nota e >=5

... dar tu știai deja asta

| dullcat a răspuns:

Daca media finala nu este 6, trebuie sa dai din nou examenul.

| AdioTPU a răspuns:

Da si sa iei nota mare la una dintre ele, cel putin 8 ca sa-ti iasa in total media 6.

| AndreaDanci a răspuns:

Da