| BB321 a întrebat:

Ce se intampla daca nu iau diferentele desi sunt transferat deja la noul liceu de peste o luna cu participare la ore? Dupa o luna si cateva note, sunt anuntat ca trebuie sa dau diferente si n-am cand sa ma pregatesc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu reusesti la examenele de diferente (sa obtii cel putin 5 la fiecare) transferul se anuleaza si va trebui sa te reintorci la fostul liceu.

| Violleta2022 a răspuns:

Asadar, tu esti ilegal acum la acel liceu... pe spaga, evident.
S-ar putea sa ai mari probleme daca cineva sesizeaza autoritatile, fiindca transferul tau nu este inca facut legal.
Imi pare rau, dar probabil te vor trimite inapoi daca nu ia examenele de diferenta.
Oricum directorul si cine ti-a aprobat transferul se asteapta sa stii f bine ca sa iei diferentele, ca-i pielea lui in joc, odata ce te-a acceptat ilegal, inainte sa sustii examenele de diferenta.

| mont a răspuns:

Cel mai probabil o sa le iei, iar dacă nu le iei din prima o sa ți se mai dea încă o șansa.