| Rquw a întrebat:

Ce se intampla daca ramai corijent la o materie in clasa a 8 a? Mai dau evaluarea nationala sau ce se intampla?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu iei nota sa treci corijenta, ramai repetent si mai faci odata clasa a VIII-a (evidnet ca nu dai nici o evaluarenational).

| LordCristobal a răspuns:

Daca ramai pe tot anul dai mai intai corijarea in vara apoi dai examenul.

| Skrillex123 a răspuns:

Daca ramai corigent poti sa zici ca te ai ars, in loc sa dai evaluarea vei da corigenta si vei putea sa intri la profesionala pe 3 ani si sa faci a 12 a la liceu teoretic