| Radandam a întrebat:

Ce specializarea ați alege la Facultatea de Geografie Universitatea din București dintre următoarele :geografia turismului, geografia mediului, planificare teritoriala, cartografie, meteorologie și hidrologie? Ce specializare îți dă mai multe oportunități? Și credeti ca un elev de nivel mediu poate termina o facultate de geografie? Astept păreri

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"un elev de nivel mediu poate termina o facultate de geografie?"

dacă elevul mediu (care NU reacționează la răspunsuri!) devine student eminent, clar că da

| catalin1625 a răspuns:

Salut! Sincer, nu aș întreba pe TPU ce îmi place. Dacă ar fi după mine, să-mi decid eu propria viață, dintre acestea aș akege geografia turismului. Dar acest lucru este pur subiectiv, asta mă atrage pe mine din tot ce ai spus tu. De asemenea, ai mai spus și „elev de nivel mediu". Acest lucru ce înseamnă? Aștept niște detalii.

| Robert03122002 a răspuns:

Nici măcar una! Un elev care nu a învățat foarte bine in școala este descurajat se sistem! Poți studia și in alta țara. Dar eu as alege ASE, UBB CLUJ sau facultatea Româno americană!