| DizzYuzzY a întrebat:

Ce tara are steagul negru alb si rosu?

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Sunt mai multe state sau foste state care au avut sau au aceste culori pe drapel.
Specifică-ne şi tu: negru alb roşu de la stânga la dreapta sau de la dreapta la stânga?
De sus în jos, sau de jos în sus? Vertical, orizontal, oblic, combinat?
Descrie mai cu lux de amânunt sau pune-ne o poză dacă chiar vrei să te ajutăm.
Salut.

| pauladrian a răspuns:

Egipt

| ѕოiℓε01 a răspuns:

Tara care are steagul rosu alb si negru este Egipt. Primesc funda?

| ѕოiℓε01 a răspuns:

Pardon cred ca era Yemen

| bobosf a răspuns:

A fost folosit ca steag al Germaniei in 1926 pentru o perioada de timp. Acum nu mai este folosit.

| FallenAngel_1726 a răspuns:

Depinde in ce ordine. poa sa fie polonia.sau austriawinking

| ILoveYouMore a răspuns:

Irakul

| debbymiley a răspuns:

Yemen cred

| Vladutzw_Narcyz_1905 a răspuns:

Yemen este raspunsul corect dar Egiptul il are tot la fel numai cu un vultur galben in mijloc.

| ada2016 a răspuns:

Tara este Seychelles, Georgia, Yemen, Trinidad si Tobago