| Dragosh9988 a întrebat:

Ce trebuie sa contina un eseu? Funda pentru cine imi explica.

Răspuns Câştigător
| MisFit20 a răspuns:

Parerea ta, dar cu argumente solide asupra unui subiect. Date stiintifice corecte, cercetari, documentare cu privire la subiectul respectiv, avantaje dezavantaje ( de exemplu un eseu despre internet)etc.

1 răspuns:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Un eseu ar trebui să conţină ideile de bază asupra unui subiect. Opinii pro şi contra. Păreri şi concluzii trase după întâmplări, date, informaţii relale şi precise.
O zi bună!