| Gexu a întrebat:

Ce trebuie sa cuprinda o fisa de lectura?

Răspuns Câştigător
| Butsilee a răspuns:

Trebuie sa cuprinda numele autorului... ce a scris...biografia lui...si chiar un comentrariu la o poveste/nuvela/poezie, tec... ce a scris el acolohappy

7 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Povestirea cartii si cateva date despre personaje(caracterizare).

| ViVi a răspuns:

Despre autor despre viata lui si povestile lui sau poezile luiwinking

| ViVi a răspuns:

Despre viata autorului
caracterizarea unui personaj din lectura
si dai cateva poezii sau povesti scrisa de acel autor
winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa cuprinda numele autorului... ce a scris...biografia lui...si chiar un comentrariu la o poveste/nuvela/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pooooi... titlul; autorul; volumul, anul aparitiei; sentimentele exprimate; figuri de stil si semnificatia lor; imagini artistice si semnificatia lor; cateva citate; note personale.ATAT!:d:*:*love strucklove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai o fisa de lectura trebuie sa cuprinda, autorul, volumul, anul aparitiei, figurile de stil, imagini artistice si alte cele...
sper ca te-am ajutat

| mikaila a răspuns:

Pai...noi cand a trebuit sa facem o fisa de lectura... a trebuit sa alegem povesti... sa zicem personajele.cam asa nu imi mai amintesc...scuze ca nu te pot ajuta mai mult!winking sad

pa-pa-pa! sper sa reuseti! o zi buna!