| sticks16 a întrebat:

Ce trebuie sa faci inainte de un examen?

37 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să fii foarte bine odihnit și relaxat!
Pa, pa.

Apache
| Apache a răspuns:

Sa inveti...

| Minnie a răspuns:

Sa te relaxezi dupa ce, in prealabil ai invatat bine

| ZEU93 a răspuns:

Sa fii calm, daca te panichezi nu duce la nimic happy

| CM7YRE a răspuns:

Sa invetihee hee

| dorikut a răspuns:

1. Odihneste-te bine
Daca te duci obosita la examen, poti pierde puncte importante din cauza lipsei de concentrare.
2. Rezolva-ti toate problemele
Bea apa (daca ti-e sete), mananca (daca ti-e foame), asigura-te ca stii cum iti sta parul si ca nimic nu te mai preocupa in acel moment.hee hee
3. Recapituleaza-ti ceea ce stii
De obicei, toti participantii la un examen sunt chemati cu cel putin 20 de minute inainte in sala de examen. E normal sa fii precupat de vecinii tai, dar fa-ti timp sa iti recapitulezi (in minte) toate lucrurile care din programa de examen. Dureaza doar cateva secunde (la propriu), dar asta te va ajuta sa poti incepe sa rezolvi cerintele examenului inca din primul minut. (In cazul examenelor la limbi straine, te ajuta si sa eviti confuziile dintre limbile pe care le cunosti)
4. Fii atenta la instructiunile date de profesorul asistent
Din cauza emotiilor s-ar putea sa iti scape anumite amanunte cum ar fi:
- ca trebuie sa desfaci foaia de examen atunci cand iti scrii numele pentru a nu se imprima pe partea cealalta
- ca nu ai voie sa depasesti spatiile destinate numelui
- ca la scrierea numelui se folosesc MAJUSCULE
- ca trebuie sa folosesti un pix albastru
5. Citeste cu atentie enunturile
6. Stabileste-ti o limita de timp pentru rezolvarea fiecarei cerinte
Nestabilindu-ti o a astfel de limita risti sa te blochezi pe un exercitiu si sa pierzi timpul (eu in general incep sa scriu la maxim un minut de cand s-au dat subiectele si ma opresc din scris cand ma ridic si plec laughing ).
7. SUCCES! big grin

PS: Dupa imaginea de la avatar am presupus ca esti fata... Daca esti baiat, poti trece peste faza cu aranjatul parului.hee hee

| shadovv a răspuns:

Rugaciunea!

| whatevernvm a răspuns:

Pai sa stai linistit/a happy Gandes-te te 5 minute la ceva frumos si iti va fi bine:X

| ioanaioana a răspuns:

1.sa repeti ce ai invatat(daca ai invatat tongue)
2.sa stai linistit/a si sati spui in gand ca ai invatat si ca esti pregatita

| anutzica001 a răspuns:

Daca ai invatat... sa te relaxezi sa mananci ciocolata si sa te simti bine dar nu uita sa mai arunci o privire peste ce ai invatat cam atat...
daca ceri un sfat ca asta e posibil ca tu sa fii cea care da testul? daca esti tu succes daca e altcineva succes ei/lui

| Deea a răspuns:

Sa mananci ciocolata happy

| BlueBird a răspuns:

Sa dormi!

| FucktheSystem a răspuns:

Sa dormi bine...

| PeStraziGoale a răspuns:

Sa inveti laughing

| lylo a răspuns:

Sa inveti. j dupa 5 mai o sa dam niste sesiuni. uni profi o sa le treaca in ktalog alti nu depinde de fiecarewinking. funda?

| Strumf a răspuns:

Sa inveti?

| iuddavali a răspuns:

Sa inveti, sa inveti, sa inveti, iar cu doua zile inainte sa te relaxezi.

http://stirist.com te ajuta la nevoie

| happycolour a răspuns:

Sa inveti! laughing si cu o seara inainte sa te relaxezi( asta nu inseamna sa bei pana uiti de tine, ca dupa o sa mai pui o data intrebarea ce faci inainte de un examenlaughing )

| valentinalina a răspuns:

Sa inveti

| MiiMii a răspuns:

1.sa te relaxezi...cea mai mare prostie pe care o fac eu(si e incontrolabila in cazul meu) este sa stau strsata, emotionata.
2.Sa gasesti un mediu linistit, unde poti invata...departe de lucruri care-ti pot distrage atentia
3.sa fii odihnit/a atunci cand inveti si cand dai examenul.
4.sa mananci urzici :d contin lecitina. ajuta la imbunatatirea memoriei.

si.nu stiu.cam atat cred :d :* succes la examen.si nu uita : FARA EMOTII [sunt cele mai pacatoase]

| deea_5125 a răspuns:

Sa inveti loser

| unknow a răspuns:

Sa`ti faci copiutze smugsmug:*:*:*:*

bafta multa si invata!

| unknow a răspuns:

Sa`ti faci copiutze smugsmug:*:*:*:

bafta multa si invata!

| jack993 a răspuns:

Sa te relaxezi... probabil sa te uiti in mare peste ce e mai importat... sa nu fi stresat si cam atat cred big grin

| Delicate a răspuns:

Sa repeti! Nu trebuie sa faci moarte din asta - un examen e un examen! Fii optimist!

| TSO7 a răspuns:

1. Sa inveti!
2. Sa fii odihnita.
3. Sa nu te stresezi, totul va fi ok.

| MetalRocker a răspuns:

Sa asculti rock si metal toata ziua dat la maxim se auda profesorii sa se sperie si sa nu-ti mai dea examennnnnnnnnnnnnnnn

| Cocoa a răspuns:

In mod normal inveti, in mod anormal speri ca poti copiahappy

| LifeIsMyColor a răspuns:

Sa inveti, normal :]!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fii mai flexat ca niciodata :X
asta-i calea pentru succes
Stresu`ti aduce doar emotii care nu te ajuta